Články

Ako kúpiť stavebný pozemok

Čo všetko by ste mali o pozemku vedieť skôr, ako pristúpite k jeho kúpe?

Celý článok

Ako a v čom bývame? A prečo?

Ako realitný maklér musím mať prehľad o tom, kto a ako býva. Bývame viac v bytoch, alebo v domoch? Čísla vás možno prekvapia…

Celý článok

AKO KUPUJÚCI O PENIAZE PRIŠIEL

"Chceli sme si s manželom kúpiť byt za pomoci rodičov, aby sme si nemuseli brať hypotéku". Hovorí Andrea Koubková. "Občas sme prešli realitné weby na internete. Čas nás netlačil, nikam sme sa neponáhľali. Koncom leta nám manželovi rodičia povedali, že susedka v seniorskom veku, ktorá býva v rovnakom dome ako oni, sa sťahuje k synovi na Moravu a plánuje svoj byt predať, "vysvetľuje Andrea.

Celý článok

5 MÝTOV OKOLO HYPOTÉK

Hypotekárny úver je často jedinou formou dlhu, ktorou je väčšina ľudí ochotná prijať. Niektorí však na túto pôžičku nazerajú príliš ružovými okuliarmi a myslia si, že dostanú niekoľko desiatok tisíc na počkanie a bez práce. Lenže tak to nie je. Poďme sa spoločne pozrieť na 5 najčastejších mýtov, ktoré sa okolo hypotekárnych úverov objavujú.

Celý článok

Každý štvrtý klient s hypotékou by dnes sitom neprešiel

Až 25 % ľudí, ktorí vlani získali úver, by ho tento rok už nedostali. Prečo? Banky na Slovensku aj v Česku sprísňujú podmienky. Prečo? Obávajú sa tzv. prehriatia trhu. Inými slovami hrozí fakt, že ľudia by stratili schopnosť hypotéku splácať, banka by bola nútená si nehnuteľnosť "vziať", a tým by sa spustil veľký problém.

Celý článok

PREČO CHCEME ZA SVOJU NEHNUTEĽNOSŤ TOĽKO PEŇAZÍ?

Iste, všetci chceme za svoju nehnuteľnosť dostať maximum, pokiaľ ju predávame. Prax je však taká, že naša predstava o získanej sume býva často nereálna. Čo to spôsobuje?

Celý článok

5 KROKOV AKO SPOZNAŤ DOBRÉHO MAKLÉRA

Možno si práve teraz kladiete túto otázku. A či si nakoniec vyberiete mňa, alebo niektorého z kolegov, vyberajte dobre. A podľa čoho? Možno vám napovie pár chytrých rád:

Celý článok

NAJdedinka v okolí Košíc: Tretí diel GEČA

V treťom diely seriálu NAJdedinka v okolí Košíc sa pozrieme hneď vedľa Valalikov, do obce Geča, ktorá s Valalikmi priamo susedí. Pri troche nepozornosti ani nespoznáte, že už ste tam. Nech sa páči, čítajte a spoznávajte našu ďalšiu obec.

Celý článok

Samopredaj domu sa skončil trestným oznámením

Neuveriteľný príbeh zažili klienti, ktorým môj kolega sprostredkovával kúpu nového domu. Svoj pôvodný dom si predávali sami. Čo všetko zažili a prečo sú dnes vyšetrovaní? Tu je príbeh, ktorý kolega detailne popísal.

Celý článok

NAJdedinka v okolí Košíc: Druhý diel VALALIKY

Pokračujem v seriáli, v ktorom Vám predstavujem obce, dzedziny a valaly v okolí Košíc a v krátkosti Vás s nimi oboznamujem. Ak naozaj nechcete bývať v meste, ale zároveň ho potrebujete mať nablízku, tak tu je jeho druhý diel.

Celý článok