5 KROKOV AKO SPOZNAŤ DOBRÉHO MAKLÉRA

5 KROKOV AKO SPOZNAŤ DOBRÉHO MAKLÉRA

Možno si práve teraz kladiete túto otázku. A či si nakoniec vyberiete mňa, alebo niektorého z kolegov, vyberajte dobre. A podľa čoho? Možno vám napovie pár chytrých rád:

1. Vyberajte makléra, ktorý svoju profesiu naozaj vykonáva. Možno to znie zvláštne, ale je to tak. Mnoho realitných maklérov robí túto profesiu len tak mimochodom, na internete nájdete sotva ich fotografiu, telefón alebo email. Hľadajte makléra, ktorý preukázateľne svoju prácu robí, má na internete ponuku nehnuteľností, vlastné internetové stránky a ponúka Vám o sebe a svojej práci dostatok informácií.

2. Iste chcete makléra, ktorý svoju profesiu vie. Rovnakú požiadavku budete mať aj na svojho doktora pred operáciou. Vyberte si profesionála, ktorý Vám predstaví zoznam aspoň niektorých svojich predaných nehnuteľností a referencie spokojných klientov.

3. Každý profesionál sa vo svojom odbore vzdeláva. Hľadajte makléra, ktorý na sebe pracuje, neustále sa zlepšuje, navštevuje kurzy a získava prax. Makléra, ktorý jednoducho vie predávať nehnuteľnosti. Pretože aj v našom odbore platí, že keď dvaja robia to isté, nikdy to nie je to isté.

4. Nereálna cena. Mnoho realitných maklérov sľúbi či odsúhlasí majiteľovi nereálnu cenu za predaj. Dôvod je prostý, týmto sľubom naláka majiteľa na podpis exkluzívnej zmluvy a potom už ho len manipuluje, aby znížil cenu. Ak sa stretnete s podobnou praktikou, odporúčam ihneď schôdzku ukončiť. Maklér, ktorý Vám sľúbi najvyššiu cenu, neznamená, že je najlepší!

5. Je nutné ale dodať, že na nepoctivé správanie narazíte aj v prípade, že sa rozhodnete predávať nehnuteľnosť sami. Dnes už existujú internetové portály, kam si môžete zadať svoj inzerát. Problém je v tom, že za ich "sprostredkovanie" nenesú žiadnu zodpovednosť a vy môžete svojou neznalosťou urobiť chybu a prísť o veľké peniaze. A oni vám nepomôžu.

A v neposlednom rade hľadajte makléra, ktorý Vám rád proste len tak nezištne poradí. Chcete poznať trhovú cenu svojej nehnuteľnosti? Potrebujete len tak s niečím poradiť? Dobrý maklér sa pozná aj podľa toho, že Vám rád poradí. Či sa potom rozhodnete zveriť mu svoju nehnuteľnosť do predaja, to už je len na Vašom uvážení.

Takže ak potrebujete poradiť, alebo máte akúkoľvek otázku, neváhajte sa ma proste opýtať.

Martin Rusnák

Volajte: +421 905 407 008

Píšte: martin@mrusnak.sk

 

Stiahnite si zadarmo

SEDEM ZLATÝCH PRAVIDIEL FINANČNÉHO PLÁNOVANIA

spracovaním osobných údajov