NAJdedinka v okolí Košíc: Prvý diel HANISKA

NAJdedinka v okolí Košíc: Prvý diel HANISKA

Nechcete bývať v meste, ale zároveň ho potrebujete mať nablízku? Pripravil som nový seriál, kde Vám postupne predstavím obce, dzedziny a valaly v okolí Košíc a postupne Vás s nimi zoznámim.

Diel 1: HANISKA

Obec Haniska sa nachádza v južnej časti Košickej kotliny medzi Sokoľanským a Belžanským potokom v nadmorskej výške 216 m. Prevažnú časť obyvateľstva tvoria občania so slovenskou národnosťou ( až 99% ) a priemerným vekom 40 rokov.

Najstarší písomný doklad týkajúci sa Hanisky je z roku 1267 ako Enezca. Neskorší názov Haniska je odvodený od slovanského Janisko.

V súčasnosti žije v obci 1480 obyvateľov, starostom je Ing. Miloš Barcal. Haniska je plynofikovaná, a má obecný vodovod. Za posledné roky skrásnela. Centrum, alebo ako hovoria miestni „srdce“ obce je pekne upravené, sú tu detské ihriská, materská škola a ďalšia občianska vybavenosť. Z Košíc sa do obce dostanete tromi smermi – cez Pereš a Ľudvíkov dvor a zo smeru od Šebastoviec sú ďalšie dva.

V prípade, že máte nehnuteľnosť v Haniske, ktorú môžem ponúknuť záujemcom, alebo hľadáte vhodné bývanie práve v tejto obci, neobťažujte sa kontaktovať ma:

Martin Rusnák

Volajte: +421 905 407 008

Píšte: martin@mrusnak.sk

 

 

E-book zadarmo

SEDEM CHÝB, KTORÉ ROBÍME PRI PREDAJI NEHNUTEĽNOSTI

spracovaním osobných údajov

E-book zadarmo

SEDEM CHÝB, KTORÉ ROBÍME PRI PREDAJI NEHNUTEĽNOSTI

spracovaním osobných údajov